Faworyci ekstraklasy

Ekstraklasa już wielokrotnie pokazała wiele niespodzianek, kiedy pokładano nadzieję w zupełnie inną drożynę, a wygrała jednak inna. Wiele czynników wpływa na sukces, a kurs bukmacherski czasami nie jest w stanie tego przewidzieć. Dlatego warto jest zatrzymać swoją pokorę do ostatniego momentu. Na pewno nie nabawisz się przykrych rozczarowań.

Co to ekstraklasa?

Jest to najważniejsza klasa pośród męskich rozgrywek piłkarskich (ligowych). Tym samym staje się najwyższym szczeblem centralnym. Ekstraklasa jest rozgrywana od 1926 roku. Poprzednia nazwy rozgrywek Ekstraklasy brzmiała Liga Piłki Nożnej. Ekstraklasa charakteryzuje się brakiem podziału na grupy. Polegają na 30 spotkaniach. System kołowy jest bardzo charakterystyczny dla tego typu rozgrywek i jest on również zastosowany właśnie w przypadku Ekstraklasy. To oznacza, że drużyny dobierane są w pary. Każda drużyna gra ze sobą. Raz w roli gospodarza, a drugi raz jako goście. Jest to typowa koncepcja dla gier zespołowych.

Kto wygra Ekstraklasę 2018/2019

Na chwilę obecną w tabeli Lotto Ekstraklasy 2018/2019 prowadzi Lechia Gdańsk, która po 7 rozegranych dotychczas spotkaniach utrzymuje się na szczycie z łączna liczba 17 punktów. Nie może czuć się za bezpiecznie, ponieważ tuż za Lechia jest Wisła Kraków. Ta posiada 14 punktów na sowim koncie. Trójkę największych zamyka Lech Poznań, który traci zaledwie 1 punkt do Wisły Kraków. Tuż za podium znajduje się Jagiellonia Białystok, która pomimo dobrej gry popełniła na boisku dość dużo błędów. Najgorzej w całej Ekstraklasie radzi sobie Cracovia. Niewiele lepsze wyniki osiąga do tej pory Pogoń Szczecin. Obie drużyny mają w tabeli zaledwie 3 punkty. Nieco wyżej w dolnej części tabeli znajduje się Zagłębie Sosnowiec, które ma na koncie zaledwie 5 punktów. Niewiele lepiej, bo jedynie z 1 punktem przewagi znajduje się Śląsk Wrocław oraz Wisłą Płock. Mniej więcej pośrodku tabeli znajduje się Górnik Zabrze z łączną liczba punktów 7 oraz Arka Gdynia z dokładnie takim samym wynikiem. Lekko wyżej bo na 9 miejscu znajduje się Miedź Legnica z wynikiem 10 punktów.

Na chwilę obecną wszystkie gwiazdy na niebie wskazują wyraźnie na zwycięstwo Lechii Gdańsk. Jednak zawsze pozostaje ta doza niepewności. Możliwe, że Wisła Kraków lub Lech Poznań nagle pozbawią prowadzenia Lechię. Wiele czynników ma wpływ na zwycięstwo, a na murawie dzieje się zazwyczaj wiele nieprzewidywalnych wydarzeń. Historia w piłce nożnej pokazała już to nieraz. Sport z reguły jest bardzo nieprzewidywalny. Piłka nożna w szczególności.

Akcja Cristiano Ronaldo w Lidze Mistrzów 2021 co z legendą?