Obrona tytułu piłkarskiego – dlaczego nie jest tak oczywista?

Jak wiadomo obrona tytułu piłkarskiego wcale nie jest prostym zadaniem. Rzecz staje się o tyle trudniejsza do wykonania, jeżeli chodzi o Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, gdzie startują przecież wszystkie najlepsze reprezentacje z tego kontynentu.

Obrona mistrzowskich tytułów

W 2012 roku ta sztuka udała się jednak reprezentacji Hiszpanii, która triumfowała zarówno w rozgrywkach roku 2008 oraz 2012. Na euro 2012 Hiszpanie pokonali w finale Włochów, z czym nie mieli większego problemu. Tym samym stali się pierwszą w historii reprezentacją, która zdobyła tytuł Mistrzów Europy dwa razy z rzędu, oprócz tego triumfowali oni także w roku 2012 na Mistrzostwach Świata, a więc na arenie międzynarodowej triumfowali trzy razy z rzędu, co nie zdarzyło się jeszcze żadnej reprezentacji. Sukces ten przypisuje się nie tylko piłkarzom, ale także doskonałemu trenerowi, jakim jest oczywiście Vicente del Bosque. Dzięki niemu reprezentacja Hiszpanii zaszła na sam szczyt, i nie wiadomo kiedy będzie chciała z niego zejść. Hiszpanie grają piłkę bardzo ofensywną, jednocześnie nie zapominając o pilnowaniu własnej bramki.

Świetne pokolenie piłkarzy hiszpańskich

Na euro 2012 głównymi postaciami tej reprezentacji byli tacy piłkarze jak: Iker Casillas, Jordi Alba, Sergio Ramos, Xavi, Andres Iniesta, czy też król strzelców – Fernando Torres. Z całą pewnością można stwierdzić fakt, że Hiszpanie mają zdecydowanie najlepszy skład w historii swoich występów w takich rozgrywkach i świetnie to wykorzystują zdobywając kolejne trofea na arenach międzynarodowych.

Taka obrona tytułu doda im z pewnością motywacji do dalszych treningów, aby dalej udowadniać wszystkim kibicom piłkarskim na świecie, że są najlepsi. Jest to niesamowita sytuacja, z której wypada się cieszyć, bo obrona tytułu, co stało się sprawą historyczną stała się na terenie naszego kraju, euro 2012 można więc uznać za sukces również pod tym względem. Taka obrona tytułu mogła zostać jednak uskuteczniona tylko dzięki ciężkiej pracy, a więc widać wyraźnie, że Hiszpanie na treningach nie próżnowali, dzięki czemu mogli się oni cieszyć z końcowego triumfu.

Artykuł mógł powstać udostępnionym treściom na portalu https://sport24h.pl.