Fundusz emerytalny dla piłkarzy? Dlaczego nie?!

Ubezpieczenie dla piłkarzy?

Co łączy piłkę nożną ze światem bankowości? Wiele, a od tego roku jeszcze więcej, bowiem jednym z głównych (tytularnych) sponsorów najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju – Ekstraklasy został PKO Bank Polski. Z tego tytułu eksperci zatrudnieni w największym polskim banku przygotowali szereg specjalnych ofert dla klubów, a w ślad za nimi – dla piłkarzy. Jedną z nich jest specjalny fundusz emerytalny.
Ekstraklasa wespół z Lotto oraz PKO BP podpisali trzyletnią umowę o współpracy. W efekcie został przygotowany specjalny projekt funduszu emerytalnego dla piłkarzy. O projekcie w sposób ciekawy opowiada Zbigniew Jagiełło – prezes PKO BP. Oto fragment jego wypowiedzi podczas prezentacji :
„…W momencie, kiedy będziemy gotowi, chcemy zaprezentować wspólnie z Ekstraklasą scenariusze dla klubów i piłkarzy – dodał Zbigniew Jagiełło podczas prezentacji partnerów Ekstraklasy. Zapytany o potencjalny termin przedstawienia oferty, odparł: poczekajmy do końca tego roku…”
Specjalnymi ofertami jak się okazuje nie zostaną objęci wyłączni zawodnicy, których ogromne gaże liczone w setkach tysięcy euro potrzebują racjonalnego zabezpieczenia, ale także kluby, zarządy, działacze oraz … kibice. W opinii ekspertów największego banku w naszym kraju fundusz emerytalny, który jest na etapie dopracowywania powstał na wzór holenderski uznawany za najbardziej efektywny w skali globalnej. Zgodnie z prognozami prezesa PKO BP wzajemna współpraca może doprowadzić do sytuacji w której za kilka lat rodzima liga będzie w 10 najlepszych lig europejskich. Wszak nie od dziś wiadomo, że piłka nożna to nie tylko sport, ale także biznes – na dodatek jeden z najbardziej dochodowych.
Czy propozycja usług ekonomicznych PKO BP ma rację bytu? Czas pokaże. Jedno jest pewne – owa idea to nowatorski pomysł, który znacznie zbliża nas do profesjonalnego świata sportu oraz biznesu z korzyścią dla wszystkich – kibiców także.

Wielka szóstka geniuszy piłkarskich których już z nami nie ma