Real Madryt zdominował rozgrywki Ligi Mistrzów w ostatnich latach

Drużyna Realu Madryt niewątpliwie ma patent na rozgrywki Ligi Mistrzów. W ostatnich latach to właśnie ten zespół najczęściej podnosił puchar do góry. I co więcej, udało im się to jako jedynemu zespołowi w historii zrobić dwa razy z rzędy, a nawet trzy razy z rzędu. Należy więc zaznaczyć, że kadencja prezesa Florentino Pereza z pewnością należy do udanych. Klub pod jego wodzą osiągnął mnóstwo sukcesów i już na zawsze zapisał się w historii rozgrywek międzynarodowych jako zespół, który aż trzykrotnie sięgnął po puchar Ligi Mistrzów.

Świetna seria Zinedine Zidane’a

Francuski trener, a kiedyś znakomity piłkarz miał okazję kilkakrotnie triumfować z Realem Madryt w rozgrywkach Ligi Mistrzów. I co ciekawe, zrobił to jako zawodnik, a następnie powtórzył ten czyn jako trener i to aż trzykrotnie. Pod jego wodzą zawodnicy Realu Madryt znakomicie spisywali się w międzynarodowych rozgrywkach. Byli w stanie pokonać każdy zespół i przez trzy lata potwierdzali swoją dominację w światowej piłce.

A jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tym, kto przejmie drużynę Górnika Zabrze po odejściu Jana Urbana, kliknij https://zabrzeinfo.pl/2022/06/19/kto-obejmie-druzyne-pilkarska-gornika-zabrze-po-odejsciu-jana-urbana/.

Znakomita współpraca na linii Zidane – piłkarze

Niewątpliwie bardzo mocny wpływ na taki sukces drużyny Realu Madryt pod wodzą Zinedine’a Zidane’a miały jego relacje z piłkarzami. Trener potrafił osiągnąć wspólny język zarówno z zawodnikami starszymi, jak i młodszymi. Pod jego wodzą Cristiano Ronaldo ponownie poczuł wiatr w żagle i przeżywał drugą młodość, a swój najlepszy okres w barwach Realu Madryt zaliczył Gareth Bale. Nie można także zapominać o Karimie Benzemie, który również świetnie wywiązywał się ze swojej roli w tamtym okresie. To wszystko sprawiło, że Real Madryt zdominował w ostatnich latach rozgrywki Ligi Mistrzów.